Blog


Od września do listopada 2016 roku pracownicy firm budowlanych z całej Polski, bez względu na rodzaj umowy czy staż pracy mogą bezpłatnie skorzystać z obowiązkowych, okresowych szkoleń bhp realizowanych w 16 województwach przez firmę FEUER sp. z o.o. Cykl szkoleń finansowany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Przystąpienie do projektu nie wymaga żadnych formalności, wystarczy zgłoszenie pracownika za pośrednictwem strony internetowej www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus, mailowo pod adresem szkolenia.zus@feuer.pl lub telefonicznie pod numerem 790 377 329 albo 22 618 64 35. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgodnie ze statystyką GUS  branża budowlana jest najbardziej narażona na wypadki przy pracy. Tylko w 2014 roku ponad 130 osób straciło życie na budowie lub doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- 9 na 10 wypadków przy pracy spowodowane jest brakami wiedzy pracownika lub jego przełożonego w zakresie bezpieczeństwa. Ciągle jeszcze znaczna część pracowników uczy się wyłącznie poprzez obserwację i naśladowanie a nie poprzez odpowiednio dobrany i dopasowany system szkoleń. Dlatego w ramach działań Departamentu Prewencji i Rehabilitacji ZUS powstał ogólnopolski projekt darmowych szkoleń bhp dla pracowników branży budowlanej, który mamy przyjemność realizować – zaznacza mgr inż. Ireneusz Świercz – prezes i główny specjalista BHP w firmie FEUER.

Bezpłatne szkolenia odbywają się w 16 miastach wojewódzkich. W każdym mieście dostępnych jest 200 miejsc dla pracowników branży budowlanej. Łączenie w całej Polsce ZUS sfinansuje szkolenia bhp dla 3 200 pracowników branży budowlanej. Proponowane w projekcie szkolenie jest obowiązkowym szkoleniem bhp, które powinien odbyć każdy pracownik budowy, zależnie od warunków pracy co roku lub co trzy lata. Program szkolenia przygotowało „Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”, które objęło patronatem cały projekt. Program obejmuje swoim zakresem najważniejsze zagadnienia bezpieczeństwa podczas wykonywania prac budowlanych, m.in. praca w wykopach, praca na wysokości, ratownictwo i zasady pierwszej pomocy,  praca przy liniach energetycznych.
- Rzetelne szkolenie, dodatkowo poprowadzone w niebanalny sposób, to ogromna szansa na zwiększenie wiedzy i świadomości pracowników z zakresu BHP. To także podstawa późniejszego bezpieczeństwa na każdej realizowanej budowie w Polsce - podkreśla Jerzy Werle, prezes zarządu Warbud S.A., który od tego roku przejął prezydencję w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Trenerami są wykładowcy z firmy FEUER sp. z o.o., którzy już wcześniej uzyskali akredytację zarówno merytoryczną, jak i warsztatową Porozumienia. Szczegółowy harmonogram szkoleń  dostępny jest na stronie www.feuer.pl/darmowe-szkolenia-zus.

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !