Blog


Czytelnicy magazynu The Scientist po raz dziesiąty ustanowili listę Najlepszych Miejsc Pracy. W roku 2012 za firmę, w której najlepiej im się pracuje, naukowcy uznali firmę ADInstruments, która wyprzedziła firmę Epizyme.
Na trzecim miejscu znalazła się firma DuPont, która jeszcze w zeszłorocznym rankingu znajdowała się na miejscu dziesiątym.

Wyróżnienie świadczy o tym, że DuPont realizuje inwestycje w zakresie badań i rozwoju, a poświęcenie naszych pracowników przyczynia się do rozwoju nauki - powiedział Douglas Muzyka, Senior Vice President and Chief Science & Technology Officer - Jesteśmy bardzo dumni z naszych 9500 naukowców na całym świecie. Ponad 85 procent z 2 miliardów dolarów rocznie przeznaczonych jest na badania i rozwój, których celami są: zwiększenie produkcji i jakość żywności, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych i ochronę ludzi oraz środowiska naturalnego.

Magazyn The Scientist komentuje przebieg tegorocznego plebiscytu: - Bez względu na wielkość 20 przedsiębiorstw, które znalazły się na szczycie rankingu, okazały się one odporne na ciągle zmieniający się krajobraz gospodarczy - powiedziała Cristina Luiggi, redaktor ankiety.
W tegorocznej ankiecie wzięło udział ponad 2000 przedstawicieli przedsiębiorstw naukowych. Pełne wyniki i metodologia badań zostaną szczegółowo opisane w artykule "Najlepsze Miejsce do Pracy w Przemyśle, 2012", publikowanym w czerwcowym numerze The Scentist i na stronie internetowej.

Lista 10 najlepiej postrzeganych firm przez pracujących w nich naukowców:

1. aDinstruments (Bella Vista, Australia)
2. epizyme (Cambridge, USA)
3. DuPont (Wilmington, USA)
4. Wyatt Technology (Santa Barbara, USA)
5. vertex pharmaceuticals (Cambridge, USA)
6. Rib-X pharmaceuticals (New Haven, USA)
7. Dow agroSciences (Indianapolis USA)
8. genomatica (San Diego, USA)
9. Dynport Vaccine Company (Frederick, USA)
10. pioneer hi-Bred: a Dupont Business (Johnston, USA)

Zobacz pełną listę nagrodzonych, oraz ich słabe i mocne strony (link).

The Scientist od ponad 25 lat jest źródłem informacji i rozrywki dla naukowców z całego świata. Publikowany w wersji drukowanej i online dostarcza wiedzy na temat najnowszych osiągnięć naukowych w tym trendów w zakresie badań, nowych technologii, wiadomości, biznesu i kariery. Dociera do liderów środowisk akademickich i przemysłu, którzy stale chcą poszerzać swoją wiedzę w obszarze nauki poprzez wnikliwe czytanie aktualnych, zwięzłych i zabawnych artykułów.

[HuffPost]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !