Blog


Jadwiga Nieład-Niedbała oraz Tomasz Miarka to główni bohaterowie najnowszej akcji społeczno-edukacyjnej, którzy uczą najmłodszych zasad bezpieczeństwa w domu. Premierowe spektakle pod hasłem „Bezpieczni w domu i mieszkaniu” odbyły się 18 maja w wybranych szkołach podstawowych w Warszawie. Tylko pierwszego dnia wzięło w nich udział blisko 900 dzieci. Inicjatorem akcji jest firma Skanska.

Celem spotkań organizowanych przez Skanska jest zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu. Oglądając perypetie Pani Jadwigi Nieład-Niedbały oraz jej sąsiada, Pana Tomasza Miarki, dzieci dowiadują się jakie są możliwe źródła wypadków w domu i jak im zapobiegać, dlaczego mokra podłoga w łazience może być niebezpieczna, po co wietrzyć mieszkanie, dlaczego napoje powinniśmy pić tylko ze szklanki i co robić, kiedy ktoś obcy puka do drzwi. Aktorzy pokazują również jak udzielać pierwszej pomocy i jak wezwać pogotowie czy straż pożarną.

- Od ośmiu lat Skanska prowadzi kampanię edukacyjną „Bezpieczni w pobliżu budowy”Bajkowi bohaterowie – Tomcio Brygadzista i Zebra Drogowa uczą dzieci, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i dlaczego nie należy wchodzić na plac budowy. Przeszkoliliśmy już 111 tys. dzieci z 380 szkół, znajdujących się w pobliżu inwestycji Skanska. W tym roku naszą kampanię poszerzamy o tematykę bezpieczeństwa dzieci w mieszkaniu. Dom to miejsce, w którym wszyscy powinniśmy czuć się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Warto znać podstawowe zasady domowego BHP i uczyć ich już najmłodszych – mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland, firmy organizującej akcję „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”.

Jako pierwsze w akcji wzięły udział szkoły zlokalizowane na Bielanach i na Pradze-Południe w Warszawie.

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !