Blog


Jak podaje portal TG, w koszcie jednej tony węgla pochodzącej z Kompanii Węglowej ponad 23,5 zł stanowią nakłady na bezpieczeństwo pracy. Pieniądze KW wydaje głównie na dostęp do nowych technologii, nowoczesne środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt do monitorowania zagrożeń.

Wydatki na bezpieczeństwo Kompanii Węglowej są imponujące: w 2011 roku wydała na bezpieczeństwo 842,5 mln zł, od stycznia do października 2012 roku było to już 765,8 mln zł. W przeliczeniu na jednego pracownika jest to 13,24 tys. zł, podczas gdy 10 lat temu, gdy w 2003 r. powstawała spółka, przelicznik ten wynosił 6,7 tys. zł wydanych na bezpieczeństwo jednego pracownika.

W Kompanii w ramach programu „Plan poprawy BHP na lata 2009-2015„ dużą wagę przywiązuje się zarówno do budowania rangi służby bhp oraz, jak i modernizację parku maszynowego, podnoszenie kwalifikacji, poprawę transportu ludzi na stanowiska pracy czy poprawę warunków higienicznych. Takie działania przynoszą efekt w postaci zmniejszenia wypadków i zachorowalność na choroby zawodowe.

Inną dziedziną, na którą Kompania zwraca szczególną uwagę, jest ratownictwo górnicze. W chwili obecnej na jedno miejsce przypada siedmiu chętnych, a ratownikiem jest co czternasty górnik pracujący pod ziemią, co powoduje, że ich liczba ponad dwu i półkrotnie przewyższa wymagania przepisów.

wydatki

ratownicy

Fot: KW

[KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !