Blog


W lutym 2013 roku, w ramach Programu „Mam Pomysł”, St. Mistrz Wydziału Pakowni LP2 zgłosił pomysł zainstalowania monitora (tablicy świetlnej) w miejscu ogólnodostępnym dla pracowników tego Wydziału.

Celem pomysłu było:
• Przekazanie informacji pracownikom nie mającym dostępu do sieci Intranet, bieżących informacji z życia Zakładu oraz spraw dotyczących wydziału.
• Codzienne wykazanie stopnia realizacji celów premiowych na poszczególnych zmianach.
• Przypomnienie zasad bezpiecznej pracy.

Poszukując urządzenia, St. Mistrz kierował się parametrami, które umożliwiłyby wyświetlanie informacji, jak zwykła tablica świetlna, ale bez konieczności skomplikowanego programowania, z możliwością odtwarzania obrazów i odczytania informacji z niewielkiej odległości.

foto2 foto1

Powyższe wymagania spełnia wyświetlacz wielkoformatowy, który posiada wbudowany dysk o pojemności ponad 2GB, odtwarza obrazy, prezentacje w formacie .ppt, .pptx, posiada również wbudowany odtwarzacz multimedialny. Dane do monitora mogą być wprowadzane z pamięci przenośnej, bądź można administrować nim zdalnie poprzez sieć, po zarejestrowaniu na stronie do tego przeznaczonej. Monitor posiada rozbudowane menu, umożliwiające zarządzanie zawartością, sposobem jak i włączaniem i wyłączaniem monitora w przedziałach czasowych.

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Grupa Azoty, Z. Ch. „POLICE” S.A.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczeństwa".
grupa-azoty

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !