Blog


W Niemczech trwa kampania "Denk an mich. Dein Rücken" (Pomyśl o mnie. Twoje plecy). Celem jest zmniejszenie obciążeń pleców związanych z pracą, szkołą i czasem wolnym. Skierowana jest głównie do pracodawców, ponieważ to oni mają wpływ na kształtowanie warunków pracy.

Choroby pleców są częstą dolegliwością wśród pracowników na różnych stanowiskach oraz w szkołach wśród uczniów. Transport ciężarów, wymuszona lub nieprawidłowa postawa ciała, spędzanie wielu godzin przy biurku wpływają niekorzystnie na układ mięśniowo-szkieletowy. Kampania ma przekazywać niezbędną wiedzę dot. ergonomicznej pracy i obciążeń. Adresowana jest głównie do pracodawców, ponieważ to oni mają wpływ na kształtowanie warunków pracy, dokonują ocen ryzyka, które powinny również zawierać informacje dot. negatywnego wpływu pracy na narządy ruchu i środki profilaktyczne.

Na stronie internetowej kampanii można znaleźć wiele materiałów informacyjnych, umożliwiających przeprowadzenie szkoleń, opisy dobrych praktyk, quizy i testy, informacje dla pracodawców, lekarzy, nauczycieli, osób opiekujących się chorymi.

Kampania jest dostępna pod tym linkiem (tylko w j. niemieckim).

[KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !