Blog


W siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy 25 kwietnia 2017 r. odbył się finał IV edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę z zakresu prawnej ochrony pracy i bhp. W rozgrywce finałowej spotkało się 48 uczniów, którzy wygrali rywalizację na etapie regionalnym.

W ciągu czterech lat trwania konkursu w różnych jego etapach wzięło udział prawie 28 tysięcy uczestników. Do konkursu zgłaszają się szkoły ponadgimnazjalne uczestniczące w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Rywalizacja jest formą popularyzacji bezpiecznej pracy oraz wiedzy z zakresu prawa pracy i legalności zatrudnienia.

W czwartej edycji do etapu szkolnego konkursu przystąpiły 344 szkoły ponadgimnazjalne (w I edycji – 275 szkół, w II edycji – 301, w III edycji – 327) i ponad 8,4 tysiąca uczniów z całej Polski. Po etapie szkolnym do rozgrywek regionalnych zakwalifikowało się po 2 uczniów z każdej szkoły. Po etapie regionalnym 48 najlepszych uczestników, po 3 z każdego województwa, zyskało prawo udziału w finale centralnym. Podczas ostatecznego starcia uczestników każdy otrzymał test składający się z 50 pytań, w tym 20 pytań o podwyższonej trudności.

Rywalizację zwyciężyła Joanna Wytrzęś z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Drugie miejsce zajęła Klaudia Baranowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, a trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Gromadzka z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku.

Prace uczestników sprawdzała Centralna Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor Departamentu Prawnego GIP Halina Tulwin (przewodnicząca), dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli Krzysztof Kowalik, dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia Jarosław Leśniewski, wicedyrektor Departamentu Prewencji i Promocji Wojciech Gonciarz, kierownik Sekcji Prewencji Artur Sobota oraz sekretarz komisji Elżbieta Słabosz.

PIP

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !