Blog


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.


Firma Faraone wraz ze Stowarzyszeniem „Lejo” zorganizowała konkurs łączący sztukę i przemysł. Celem konkursu plastycznego było połączenie sztuki i tematyki pracy bez ryzyka, pracy bezpiecznej dla człowieka. Artyści wykorzystali różne formy i style, aby pokazać najważniejsze problemy, oddziaływać na wyobraźnię, zachęcać do refleksji i dyskusji.

Prace wykonali artyści, którzy czerpią przyjemność z interpretacji piękna jakie oferuje świat, ale także tacy, którzy rozwinęli sztukę abstrakcyjną, która wyraża ich wewnętrzny świat. Artyści pracowali z wielkim zaangażowaniem, bo nie chodzi tylko o samo stworzenie sztuki, ale podnoszenie świadomości społecznej o bezwzględnej potrzebie bezpiecznej pracy. Taki temat jest determinacją do zdecydowanego zaangażowania się w ważne kwestie społeczne. Nie zdarza się codziennie aby spotkać takiego przedsiębiorcę jak Piero Faraone, który promuje ważny aspekt w swojej działalności, bezpieczeństwo i robi to w zgodzie ze sztuką.

Galerię prac można zobaczyć na stronie internetowej firmy. Jest również możliwość, po wczesniejszym kontakcie z firma, udostępnienia plików z pracami artystów.

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !