Blog


Firma Blue Media zwraca swoim pracownikom 1 zł za każdy kilometr pokonany w drodze do pracy na rowerze. W programie przejechanych zostało już 125 000 kilometrów. W efekcie pracownicy rzadziej chodzą na zwolnienia i lepiej pracują.

125 000 kilometrów to odległość równa dwudziestokrotnej długości Amazonki, ponad stukrotnej długości trasy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne oraz ponad trzykrotnemu obwodowi Ziemi. Właśnie taki dystans na rowerach pokonali łącznie pracownicy grupy Blue Media biorący udział w programie „Złotówka za kilometr”. Za każdy kilometr przejechany na rowerze w drodze z domu do pracy i z pracy do domu dostają złotówkę premii. W drugim roku projektu udział wzięło już 58 pracowników, czyli ponad jedna trzecia osób zatrudnionych w grupie Blue Media. Rekordzista zarobił w ten sposób już ponad 10 000 złotych.

Podczas trwania programu udało się zmniejszyć liczbę absencje chorobowe w firmie. Wg danych GUS przeciętny pracownik w Polsce spędza na zwolnieniu chorobowym ponad 14 dni w roku. W firmie Blue Media średnia ta wynosi 5,5 dnia.

„Złotówka za kilometr” to tylko jeden z dostępnych benefitów pracowniczych w Blue Media. Aby zachęcić pracowników do aktywności fizycznej, firma opłaca im kursy na sternika morskiego, dostęp do fitness clubu, a także spotkania z trenerami sportowymi.

– Zdrowy pracownik to korzyść dla firmy – wzrasta jego zadowolenie i produktywność. Nasi pracownicy dbają o zdrowie i kondycję, a my staramy się im to ułatwiać. – tłumaczy Agnieszka Fabianowicz, koordynatorka programu. – Wielu z nich biega, mamy nawet firmową drużynę triathlonową, którą sponsorujemy.

Dzięki dojazdowi do pracy na rowerach, zyskuje także środowisko naturalne. W Sopocie, w którym siedzibę ma firma Blue Media, trudno o miejsce parkingowe. Samochody, szczególnie w sezonie letnim, stoją w korkach, emitują hałas i spaliny.

- Jako firma czujemy się odpowiedzialni za nasz wpływ na środowisko naturalne – nawet jeśli jest on znikomy. Dlatego zachęcamy pracowników do wybierania alternatywnych środków transportu. Również dlatego nasza nowa siedziba, wraz z serwerami obsługującymi nasze systemy informatyczne, będzie w całości zasilana energią wyprodukowaną przez nasz panele słoneczne – dodaje Agnieszka Fabianowicz.

[Blue Media]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !