Blog


„Nic nie jest ważne tak jak zdrowie” – pod takim hasłem wystartowała pierwsza edycja Tygodnia Zdrowia w ArcelorMittal Poland. Przez pięć dni ponad 10 tysięcy pracowników firmy i ich rodzin mogło skorzystać z badań kardiologicznych czy dermatologicznych, posłuchać porad specjalisty diabetologa i specjalisty ds. uzależnień, czy nawet poddać się badaniu videodermatoskopem.

Obchody Tygodnia Zdrowia zwieńczył Dzień Wolontariatu, podczas którego pracownicy ArcelorMittal Poland mogli m.in. oddawać krew na potrzeby lokalnych szpitali i przychodni. Od 29 listopada do 3 grudnia 2010 pracownicy ArcelorMittal Poland mogli korzystać z szerokiej oferty badań medycznych odbywających się na terenie oddziałów firmy oraz w lokalnych ośrodkach zdrowia. Każdy z dni poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z ochroną zdrowia. Dobór badań został oparty na wynikach raportów dotyczących stanu zdrowia pracowników firmy oraz na wiedzy o najbardziej dokuczliwych współczesnych chorobach cywilizacyjnych.
Poza standardowymi badaniami, jak np. EKG i USG, ArcelorMittal Poland umożliwił swoim pracownikom badanie videodermatoskopem, wykrywającym nowotwory poprzez badanie zmian skórnych oraz badanie spirometryczne, rozpoznające zaburzenia czynnościowe płuc. Do pracownic kierowana była również akcja informacyjna dotycząca badań mammograficznych i cytologicznych, natomiast mężczyznom zaoferowano możliwość poddania się badaniu przerostu gruczołu krokowego. Tygodniowi Zdrowia przez cały okres jego trwania towarzyszyła promocja zdrowego odżywiania. Dodatkowo, szczegółowe informacje o zagrożeniach i sposobach ich unikania były przekazywane pracownikom poprzez dystrybucję ulotek, pocztę elektroniczną, wywiady ze specjalistami. Firma przewidziała również loterię dla pracowników, którzy wzieli udział w badaniach. Na zwycięzców i ich rodziny czekał weekend w ośrodku wypoczynkowym w Ustroniu.

- Zdrowie pracowników ma dla nas ogromne znaczenie. Pierwsza edycja Tygodnia Zdrowia jest właśnie wyrazem troski, jaką darzymy ludzi, z którymi współpracujemy i spotykamy się na co dzień. Sami zdajemy sobie sprawę, jaką trudność może niejednokrotnie sprawiać zapisanie się na badania, kiedy terminy są odległe i często niedogodne. Wychodzimy temu naprzeciw, gwarantując podczas Tygodnia Zdrowia ArcelorMittal Poland nie tylko konsultacje lekarskie i pakiet badań podstawowych, ale też tych mniej popularnych, do których dostęp bywa ograniczony. Tydzień Zdrowia się skończył, ale kolejną dużą akcję tego typu planujemy na Dzień Bezpieczeństwa w kwietniu 2011 r. Ponadto, nasi pracownicy mają dostęp do rozszerzonego pakietu badań podczas rutynowych badań okresowych. Po co to robimy? - Bo najwyższą wartością firmy są ludzie. - powiedziała Teresa Godoj, dyrektor Biura BHP i Ochrony w ArcelorMittal Poland.

[KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !