Blog


Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował w komunikacie, że wstrzymał do odwołania przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w pracy.

Jak wynika z komunikatu ZUS (link), program cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców, że złożone wnioski przekraczają pulę pieniędzy jaką dysponuje Zakład w 2017 roku.

Przypomnijmy, że w ramach programu dofinansowaniu podlegały projekty:
- doradcze,
- inwestycyjne,
- inwestycyjno-doradcze.

Mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające od 1 do 9 osób mogły liczyć na dofinansowanie do 90% budżetu projektu dotyczącego utrzymania zdolności pracowników do pracy przez cały okres aktywności zawodowej. Projekty inwestycyjno-doradcze mogły być dofinansowane kwotą nawet 140 tys. zł.
Małe przedsiębiorstwa zatrudniające od 10 do 49 pracowników mogły liczyć na dofinasowanie do 80% budżetu projektu doradczego (do 60 tys. zł), inwestycyjnego (do 15 tys. zł),  inwestycyjno-doradczego (do 210 tys. zł).
Średnie przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249 osób mogły w przypadku projektów inwestycyjno-doradczych liczyć na dofinansowanie kwotą do 340 tys. zł.
Duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników mogły liczyć na dofinansowanie projektu inwestycyjno-doradczego kwotą nawet 500 tys. zł.

W swoim komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznacza, że od początku realizacji Programu przyjął ponad 10 tys. wniosków, zawarł ponad 1,1 tys. umów i rozliczył ponad 900 projektów, które ograniczyły czynniki uciążliwe i szkodliwe na stanowiskach pracy ponad 19 tysięcy pracowników.

[ZUS]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !